Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagningsstjänst för schaktmassor 2022-
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90522300 Behandling av kontaminerad mark
II.1.4.
Kort beskrivning
Mottagning av schaktmassor för återvinning samt deponering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90522300 Behandling av kontaminerad mark, 90522400 Markrening och markbehandling, 90732300 Behandling eller återställning av förorenad jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen