2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmånsbilar till Postnord-koncernen
Beskrivning: Upphandlingen ska tillgodose PostNord-koncernens behov av tjänstebilar och förmånsbilar för personal och chefer.
Intern identifierare: 26/043
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34115000 Andra personbilar, 34144900 Elfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000