466085-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning Falun 2018
Referensnummer: GNU 2018/89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar snöröjningsresurser på kommunala gator och vägar under arbetsledning av Falu kommuns personal. Det är möjligt att lämna anbud för enstaka maskiner eller fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A1: Lastbil 3-axlad
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
A1 Centrum: Maskin för snöröjning och halkbekämpning
Del nr: 3
A2: Maskin för snöröjning och halkbekämpning
Del nr: 4
Del nr: 5
B: Maskin för snöröjning och halkbekämpning
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Del nr: 9
Del nr: 10
Del nr: 11
C1: Maskin för snöröjning och halkbekämpning
Del nr: 12
Del nr: 13
C2: Maskin för snöröjning och halkbekämpning
Del nr: 14
Del nr: 15
Del nr: 16
Del nr: 17
Hjullastare för snöröjning
Del nr: 18
Del nr: 19
Hjullastare med snöslunga
Del nr: 20
Hjullastare div. utrustning
Del nr: 21
Hjullastare hantering av snötipp
Del nr: 22
Lastbil 3-axlad
Del nr: 23
Del nr: 24
Del nr: 25
Del nr: 26
Del nr: 27
Del nr: 28
Del nr: 29
Väghyvel
Del nr: 30