2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Ventilationsarbeten
Beskrivning: Upphandling för ramavtal omfattande löpande felavhjälpande och planerade ventilationsarbeten, OVK-besiktningar och Teknisk rondering. Två leverantörer, med rangordning 1 för olika delar av fastighetsbeståndet, antas för löpande arbeten och fast/årligt uppdrag. Ett antal leverantörer kommer att antas för ramavtal avseende deltagagande i förnyade konkurrensutsättningar (FKU), dvs. för större planerade arbeten. Se vidare upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 26/95
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000