Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Projektledningskonsulter mm. inom ombyggnadsprojekt av fastigheter
Referensnummer: 2021-3668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulttjänster inom byggprojektledning, projekteringsledning, byggledning, installationsledning, BAS-P, sakkunnig arbetsmiljö och byggarbetsplatskontrollant.
Stockholmshem avser teckna kontrakt med 6 st anbudsgivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen