466193-2016 - ResultatSverige-Umeå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänst för Cleaner Growth.
Referensnummer: 16145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uminova Innovation har beviljats medel för att driva projektet Cleaner Growth med stöd från Europeiska regionala utvecklingsfonden. För projektet Cleaner Growth är projekttiden 1.1.2016–31.12.2018.
För att säkerställa projektets kommunikation och externa resultatspridning ska kommunikationstjänst upphandlas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För att säkerställa projektets kommunikation och externa resultatspridning ska kommunikationstjänst upphandlas och Skellefteå kommun samverkanspartners.