466221-2018 - ÄndringSverige-Falkenberg: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lågtröskelboende
Referensnummer: 18/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Utföraren skall driva ett lågtröskelboende för hemlösa med missbruksproblematik och/eller social utsatthet på Kilavägen i Falkenberg. Uppdraget omfattar stöd och tillsyn för hemlösa och personer med långvarigt missbruk. Driftstart beräknas ske januari 2019.