466359-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – System för kraftnätsanalys FFU
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystem för kraftnätsanalys FFU
BeskrivningUpphandlingen omfattar avtal för leverans av system för kraftnätsanalys samt tillhörande analystjänster.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48614000 Datainsamlingssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72316000 Dataanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001