Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning
Referensnummer: UH-2021-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanning till MediCarriers lager i Spånga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
MediCarrier avser att upphandla bemanningstjänster för sin lagerverksamhet och målet med upphandlingen är att teckna ramavtal med två leverantörer som kan leverera kompetenta inhyrda medarbetare utifrån MediCarriers behov, så att MediCarriers verksamhet fungerar stabilt i alla lägen och vi kan vara en pålitlig lager- och logistikpartner inom Region Stockholm.