466442-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Klippan: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Treklövern Bostads AB 2021
Referensnummer: 21/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser följande typ av försäkringar:
- Företagsförsäkring
- Fastighetsförsäkring
- Saneringsförsäkring
- VD & styrelseansvarsförsäkring
- Tjänstereseförsäkring
- Motorfordonsförsäkring
Det är möjligt att avge anbud för en eller flera försäkringsformer i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66514110 Motorfordonsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen