46646-2019 - ÄndringSverige-Öckerö: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödd familjehemsvård, Ramavtal - Barn och unga 0-21 år
Referensnummer: 0226/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Målgruppen i denna upphandling är barn och unga 0-21 år som är föremål för placering i familjehem. Ramavtalet även omfattar målgruppen ensamkommande barn och ungdomar.
Avtal med flera leverantörer.
Ramavtalets planerade avtalsperiod är 48 månader.
Samtliga ramavtalsleverantörer inbjuds att på nytt lämna anbud för att se vilken Leverantör som bäst motsvarar behovet vid det aktuella tillfället.