466489-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Värmeledningselement och centralvärmepannor samt delar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Replacement of Convection Part at Kristinehedsverket in Halmstad
Referensnummer: HEM 2018/00151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44620000 Värmeledningselement och centralvärmepannor samt delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Manufacturing of Convection bundles included side walls.
Delivering of new Convection bundles to Halmstad Energi och Miljö AB.
Dismantling, installation and commissioning of convection part at Halmstads Energi och Miljö AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44600000 Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
All testing during manufacturing including pressure test before delivering.
Third party manufacturing examination.
Unloading material for manufacturing at supplier factory.
Delivering of new Convection bundles at Kristinehedsverket, accordance with Incoterms 2010 DDP,
Halmstads Energi och Miljö AB, Kornhillsvägen 60, 302 44 Halmstad, Sweden