See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ultraljudsapparat till Mag- och tarm mottagningen i Kristianstad
Beskrivning: Upphandlingen avser en (1) st ultraljudssystem inklusive två (2) st transducers för användning vid Mag- och tarmmottagningen på Centralsjukhuset Kristianstad och en (1) st på option. Översiktsundersökningar av buk och gallvägar samt elastografi kommer att utföras.
Intern identifierare: 2024-O001131
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000