466577-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Installation av larmsystem och antenner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsskötsel och underhåll av brand och sprinkler.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45343100 Brandsäkringsarbeten, 45343230 Installation av sprinklersystem, 50000000 Reparation och underhåll, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen