466581-2017 - ResultatSverige-Norrtälje: Förmedling av kontorspersonal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter nivå 1-3.
Referensnummer: KS 17-1239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen har egna resurser för support, men vid hög belastning, bemanningsluckor eller sjukfrånvaro behöver kommunen snabbt kunna avropa alternativa resurser.
Upphandlingen omfattar konsulter på nivå 1, 2 och 3 som huvudsakligen ska tjänstgöra i servicedesk eller skickas ut på enklare on-site uppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen