466600-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Hässleholm: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samråd inför upphandling (SIU): Centralavtalet, Malmö stadsbusstrafik i Malmö Central.
Referensnummer: SIU
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Skånetrafiken inbjuder härmed till samråd 2018-12-03 i Malmö inför kommande upphandling av Centralavtalet, Malmö stadsbusstrafik i Malmö Central med trafikstart i juni 2021.
Se bifogad inbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen