466603-2017 - ResultatSverige-Nyköping: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrollverksamhet för den allmänna kollektivtrafiken i Sörmlands län.
Referensnummer: DU-UPP17-0155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kontrollverksamhet på bussar och tåg i den allmänna kollektivtrafiken i Sörmlands län. Entreprenörens huvudsakliga uppgifter är att utöva förbeviskontroller, kvalitetskontroller samt bidra till trygghet i och motverka skadegörelse på fordonen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen