466609-2017 - ResultatSverige-Örebro: Prenumerationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prenumerationstjänst.
Referensnummer: Ks 1107-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79980000 Prenumerationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Prenumerationstjänster på svenska och utländska tidningar och tidskrifter till framförallt biblioteken.
Inbjudan till anbudsgivning på prenumerationstjänster.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på prenumerationstjänster på svenska och utländska tidningar och tidskrifter till biblioteken. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande myndigheter:
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är
21 20 00 – 2122 Arboga kommun;
21 20 00 – 1983 Askersunds kommun;
21 20 00 – 1934 Degerfors kommun;
21 20 00 – 1926 Hallsbergs kommun;
21 20 00 – 1991 Karlskoga kommun;
21 20 00 – 1975 Kumla kommun;
21 20 00 – 2056 Kungsörs kommun
21 20 00 – 2114 Köpings kommun;
21 20 00 – 1918 Laxå kommun;
21 20 00 – 2981 Lekebergs kommun;
21 20 00 – 2015 Lindesbergs kommun;
21 20 00 – 1959 Ljusnarsbergs kommun;
21 20 00 – 2007 Nora kommun
21 20 00 – 2031 Surahammars kommun;
21 20 00 – 1967 Örebro kommun.