Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och förvaltning av webbmötestjänst Vergic Engage
Referensnummer: 002838-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan efterfrågar en leverantör för hantering av drift och förvaltning, support och licenser för Vergic webbmötesprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem, 72611000 Tekniskt datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen