Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS T-303 Deponier
Referensnummer: 17/143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projekt Norra Djurgårdsstaden (NDS) avser att inrätta ett dynamiskt inköpssystem för ett antal deponier för förorenade schaktmassor som uppkommer i marksaneringarna i området.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen