466724-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal markentreprenad
Referensnummer: 21/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal markentreprenad giltighetstid 2+1+1 år.
Beställare AB Ängelholmshem och AB Ängelholmslokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45232450 Anläggningsarbeten för dränering, 45233140 Vägarbeten, 45236000 Markanläggning, 45262510 Stenarbeten, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45432112 Stenläggning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen