466850-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reagens för immunokemisk missbruksscreening i urin
Referensnummer: 2019-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan avser ett inköpsavtal av reagens för immunokemisk missbruksscreening på Karolinska Universitetslaboratoriet, Huddinge.
Avtalstiden kommer att löpa i två (2) år med möjlighet till förlängning ett (1) + ett (1) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen