466862-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strukturplanearkitktur Loudden, projekt Norra Djurgårdsstaden
Referensnummer: E2019-01674
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Loudden är en del i stadsutvecklingsprojektet Norra Djurgårdstaden. Exploateringskontoret har behov av kompetens vad gäller strukturplanearkitektur för framtagande av strukturplan för Loudden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen