466901-2020 - ResultatSverige-ÖREBRO: Städning av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Örebro kommun - 38
Referensnummer: Ks 805/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande städ samt tilläggstjänster så som golvvård, fönsterputs och storstädning i Örebro kommuns lokaler.
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM") behov av löpande städ med tillhörande tilläggstjänster så som fönsterputs, golvvård, storstädning mm. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten.
Det sker kontinuerligt förändringar i kommunens lokaler och verksamheter. Det kan tillkomma eller falla ifrån objekt under avtalstiden, även frekvenser kan komma att förändras. Ytor och ritningar kan saknas på vissa objekt.
Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-9
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Löpande städ med tilläggstjänster så som golvvård, fönsterputs samt storstädning.