466938-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Överföring av TV-sändningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TV-tjänster (kanaler)
Referensnummer: 087/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64228100 Överföring av TV-sändningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser TV-sändningar, strömmad media eller via distribuerad visning inom de fastigheter avropande verksamhet anger. TV-tjänsterna ska nå fram till alla offentliga verksamheter där behov finns. Tjänsterna ska levereras på befintlig infrastruktur. Upphandlingen är uppdelad i två områden:
1. för offentlig visning där visningsrätt krävs
2. för visning där ingen visningsrätt krävs.