466939-2022 - ÄndringSverige-Kristianstad: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huvudbesiktningsman inom Mark och Anläggning
Referensnummer: TN 2021/2616
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser huvudbesiktningsman (HBM) inom mark och anläggning med underliggande discipliner som biträdande besiktningsmän.