466940-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Avloppshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avloppsspolning och slamsugning
Referensnummer: 22/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avloppsspolning (högtryckstjänster) och slamsugning samt
kringtjänster som rörfilmning och tömning av fett- och oljeavskiljare.