Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bygg- Projekterings- och Projektledare
Referensnummer: 2020/112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsundshem AB och Stenungsunds kommun upphandlar ramavtal inom tre konsultkategorier (Bygg- Projekterings- och Projektledare) för successiva avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen