Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidsförsörjning Södermalmsskolan
Referensnummer: 2.4.2-58/2021:3539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildningsnämnden i Stockholms stad, genom Södermaslmsskolan, inbjuder er att lämna anbud på en upphandling av måltidsförsörjning enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894210 Skolmåltider, 55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen