467012-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Transport på vattenvägar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärgårdstrafik 2019.
Referensnummer: 2017/0463
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Östgötatrafiken upphandlar skärgårdstrafik i Östergötlands län. Skärgårdstrafiken kommer bedrivas som anropsstyrd linjetrafik.