46703-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklar och sittvagnar
Referensnummer: HSN 71-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på Cyklar och sittvagnar till Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
CYKEL FÖRSKOLEÅLDER
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 34430000 Cyklar, 34912100 Sittvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ramavtal på Synhjälpmedel till Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten.
Takvolymer för respektive region och anbudsområde finns angivna i bilaga Volymer.
CYKEL TIDIG SKOLÅLDER
Del nr: 2
CYKEL TONÅR
Del nr: 3
CYKEL TONÅR TILL VUXEN
Del nr: 4
SITTVAGN ENKEL
Del nr: 5
SITTVAGN AVANCERAD
Del nr: 6
CYKEL FÖRSKOLEÅLDER, STABILA VÅGRÄTA FOTPLATTOR
Del nr: 7
CYKEL TIDIG SKOLÅLDER, STABILA VÅGRÄTA FOTPLATTOR
Del nr: 8