46706-2017 - ResultatSverige-Boden: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lokalvård.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Boden.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar Lokalvård för Stiftelsen Bodenbos räkning. Trapphus, kontor och lägenheter. Avtalstiden är 1.4.2017 – 31.3.2019 med möjlighet till en (1) förlängning om ytterligare två (2) år.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.