467119-2025 - Resultat
Sverige – Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare – Bussresor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussresor
BeskrivningLunds universitet upphandlar bussresor i form av hyra av buss med förare. Upphandlingen omfattar även Malmö universitet.
Intern identifierareV 2024/2599
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBussresor