467171-2022 - ResultatSverige-Stockholm: E-lärande
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom produktion av e-lärande
Referensnummer: KS 2022/429
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80420000 E-lärande
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande:
Produktion av e-lärande
Uppdatering och utveckling av befintliga e-lärandeproduktioner
Identifiering och utredning av behov i e-lärande produktion
samt kompetenser såsom:
Projektledning inom produktion av e-lärande
Pedagogisk kompetens för upplägg av produktion och material: Design, koncept och storyboard
Manusförfattare/manusproduktion
Film-/ljudproduktion
Produktion och grafisk formgivning i t.ex. författarverktyg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80420000 E-lärande, 80511000 Personalutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen