See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Halmstads kommun inbjuder till upphandling av vinterväghållning. Upphandlingen är uppdelad i delområden och omfattar vinterväghållning av vägar, gångbanor, cykelbanor, saltrundor samt fastigheter inom kommunens bestånd etc. För att underlätta anbudsarbetet finns en interaktiv karta tillgänglig, som leverantörer uppmanas att använda. Vid eventuella frågor hänvisas till upphandlingens funktion för "frågor och svar". Välkomna med anbud!
Intern identifierare: KS 2025/00281
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75200000 Samhällstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144200 Beredskapsfordon, 39370000 Vattenanläggningar, 44113910 Material för vinterväghållning, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: UHD & Generella krav Vinterväghållning 2025
Intern identifierare: 1647406
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Krav
Beskrivning: Ramavtal
Intern identifierare: 1647421
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Krav
Intern identifierare: 1647827
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 - Krav
Intern identifierare: 1708166
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4 - Krav
Intern identifierare: 1708167