467178-2026 - Resultat
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – DIS - Byggentreprenader
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS - Byggentreprenader
BeskrivningDynamiskt inköpssystem avseende Byggentreprenader för kontrakt som överstiger 300 000 kr.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDIS - Byggentreprenader Delområde 1 300 000-5 000 000
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127886:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDIS Byggentreprenader delområde 2 5000001-15 000 000
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127886:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDIS Byggentreprenader delområd 3 15 000 001 -
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127886:Lot:3