467214-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av 28 platser i särskilt boende enligt SoL
Referensnummer: ÄN 2022/00559-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 28 platser inom särskilt boende, äldreomsorgen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 153 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsupphandling. 28 platser särskilt boende, äldreomsorgen.