467345-2023 - ResultatSverige-Gävle: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
En baklastande, 2-facks, renhållningsfordon med gasdrift till Gästrike Återvinnare för leverans 2022
Referensnummer: 13755
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
En baklastande, 2-facks, renhållningsfordon med gasdrift till Gästrike Återvinnare. Leverans under 2024 och med finansiering av klimatklivet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen