2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slambil registrerad för slamsugning och högtrycksspolning.
Beskrivning: Upphandlingen avser en fabriksny komplett slambil registrerad för slamsugning och högtrycksspolning. Fordonen ska ha god framkomlighet och vara fullt funktionsdugliga för slamsugning/ högtrycksspolning för körning på grusvägar och i terräng aktiva vägar.
Intern identifierare: Slam- och spolbil
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34144410 Slamsugare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Obligatoriska krav