467388-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Maskiner och maskindelar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2204 Reachstackers
Referensnummer: 22/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34310000 Maskiner och maskindelar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av en ny el-reachstacker.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42415100 Lyfttruckar, 63111000 Containerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen