467405-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Utbildningstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utbildning för Särskilda undervisningsgrupper för elever med hörselnedsättning
Referensnummer: 0652/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av utbildning för Särskilda undervisningsgrupper för elever med hörselnedsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80340000 Speciella undervisningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen