467406-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Sjukhustjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenpsykiatrisk öppenvård
Referensnummer: UC-2020-231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111000 Sjukhustjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser vuxenpsykiatrisk vård. Leverantören sköter hela vårdprocessen
Anbudsområden
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud A med en geografisk placering av mottagning i Linköping.
Anbud B med en geografisk placering av mottagning i Norrköping.
Områdena är två separata uppdrag. Uppdraget är delat i två anbudsområden:
Områdena är två (2) separata uppdrag. Uppdraget är delat i två (2) anbudsområden där en (1) leverantör per anbudsområde kommer att antas.
Volymer kan inte garanteras. Särskild fördelningsnyckel kommer att användas. Det innebär att patienten själv väljer vilken leverantör, inom avtalsområdet, som denne vill behandlas hos under behandlingsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen