46745-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Regler- och styrinstrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr och reglerutrustning (PLC)
Referensnummer: 21/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38570000 Regler- och styrinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp entreprenör för löpande behov av styr- och reglerutrustning (PLC)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38424000 Mät- och reglerutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen