2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster Vitvaruservice 2026-2028
Beskrivning: Hantverkartjänster Vitvaruservice. Upphandlingen avser ramavtal för vitvaruservice. Fastigheter i Beställarens fastighetsbestånd, vilket består av ca 5200 lägenheter och ca 500 lokaler. Av dessa 5200 lägenheter är ca 800 st. belägna i seniorhus, service- och gruppbostäder.
Intern identifierare: 25/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000