Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförare av Personlig assistans
Referensnummer: SUN 2018/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialnämnden i Nynäshamns kommun uppdrar till socialförvaltningen att inom ramen för lagen om offentlig upphandling, upphandla den personliga assistans som idag bedrivs i kommunal regi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen