Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsslussar
Referensnummer: 223-1900/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42961100 Passerkontrollsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetsslussar som efterfrågas i denna upphandling ska vara av typen enpersonssluss och erbjudas i två storlekar, en djupare som klarar av passage med rullstol och en grundare som inte behöver klara rullstolskravet.
Leverans (inklusive montage) avser 10 st säkerhetsslussar, 5 st grunda varav 3 är högerhängda och 2 är vänsterhängda. 5 st djupa (anpassade för rullstol) varav 4 är högerhängda och 1 är vänsterhängd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121300 Säkerhetsinstallationer, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen