Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Combined Microscope and Cell Incubator for Image Based Measurement of Mammalian Cell Growth and Responses
Referensnummer: UH 2018/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala University (UU) and at the Department of Immunology, Genetics and Pathology (IGP) have a need to acquire a live-cell imaging system with high-throughput capability and environmental control for imaging cells, but also small animals such as zebrafish, over an extended period of time.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 350 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen