467627-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll av bandtransportörer
Referensnummer: HEM 2022/00058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser underhåll av bandtransportörer på kraftvärmeverken Kristinehedsverket och Oceanen inklusive Optiska sorteringsanläggningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 51514000 Installation av diverse universalmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen