Transport och omhändertagande av Rötat Avloppsslam
Referensnummer: Tn 2464/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transport och omhändertagande av rötat avloppsslam från Skebäcksverket (Örebro) med en ungefärlig årsproduktion om ca 12 000 ton/år. Angiven volym är baserad på tidigare års volym och kan variera år från år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen