Karolinska Institutet inbjuder till anbudsgivning avseende uppdragsavtal om tjänstekoncession innehållande drift av restaurangverksamhet och caféer samt catering på KI Campus Solna. Driftstart är beräknad till 2023-01-02.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 125 000 000,00 SEKMetod för beräkning av det uppskattade värdet av koncessionen:
Omsättning beräknad till 25 MSEK / år, baserat på tidigare års normalomsättning, under som längst fem år.
II.1.6.
Information om delar Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55330000 Kafeteriaverksamhet, 55511000 Matsalstjänster och övrig kafeteriaverksamhet för särskild kundgrupp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen